Panik Atak Gaziantep

Telefon: +90 (216) 550 94 95 Telefon: +90 (342) 231 93 73
E-Posta: info@panikatakgaziantep.com

Cinsel İstek Bozuklukları

Cinsel İstek Bozuklukları

Cinsel İstek Bozuklukları

Azalmış Cinsel İstek Bozukluğu: Cinsel istekte bulunma yoktur yada çok azdır. Cinsel fantezi kişinin aklından geçmez.

Cinsel Tiksinti Bozukluğu: Eş ile cinsel ilişki yaşamaktan tiksinmedir. Bazen bu sadece eşin cinsel organı olduğu gibi bazen de bütün bedeni olabilir. Eş öz bakımını yapmazsa muhatabının cinsel tiksinti yaşamasına sebep olabilir. “Hocam, eşimle ilişki yaşadıktan sonra böğürerek kusuyorum” diyor. “Onun o sararmış dişleri, bedeninin kiri, teri, kirli sakalı beni çıldırtıyor” diyen kadınlara çok rastlıyoruz.

Orgazm Bozuklukları

A) Kadında Orgazm Bozukluğu: Cinsel uyarılma gerçekleşir. Ama kadın ya hiç orgazm olmaz yada çok geç olur. Kadın için ilişki bir işkence halini alır.

B) Erkekte Orgazm Bozukluğu: Cinsel uyarılma gerçekleşir. Orgazm ya çok geç olur yada hiç olmaz.

Dakikalarca ilişki devam etse de erkek bir türlü hedefe ulaşamaz.

 Erken Boşalma: Cinsel uyarılma gerçekleşir. Erkek daha vajinaya girmeden önce, girer girmez yada girdikten hemen sonra boşalır. Burada kontrolsüz bir durum söz konusudur. Erkek denetimi sağlayamaz.

Cinsel Ağrı Bozuklukları: Cinsel ilişki esnasında ağrı duyulur. Erkekte ya da kadında cinsel ilişkiye, eşlik eden genital ağrının olmasıdır. Bu ağrı tekrarlayıcı ve süreklidir.

Vajinismus: İlişkiye girerken bayanın istem dışı kendini kasması sonucunda vajen penis buluşmasına izin verilmeyen bir sorundur.

Cinsel Uyarılma Bozuklukları

A) Kadında Cinsel Uyarılma Bozukluğu: Kadın cinsel ilişki boyunca yeterli miktarda ıslanma ve kabarma durumunu yaşayamaz. Kısmi olsa da bunu cinsel etkinlik bitene kadar devam ettiremez.

B) Erkekte Sertleşme Bozukluğu: Erkek sürekli olarak sertleşme durumunu sağlayamaz. Yada kısmi sertleşmeyi ilişki sonuna kadar devam ettiremez. Hemen sönme gerçekleşir.

Yukarıda anlattığımız cinsel işlev bozukluklarının hepsinin çözümü vardır. Davranışçı terapiler, bilişsel terapiler, hipnoz terapisi ve duygusal boşalım teknikleri ile çözümü kolayca yapılabilir.

Cinsellikle ilgili daha detaylı bilgileri:  www.alfapsikoloji.com        www.gaziantepvajinismus.com       www.gaziantepcinseltedavi.com  sitelerimizde bulabilirsiniz.

gazaintep erken boşalma tedavisi  kilis erken boşalma tedavisi   adıyaman erken boşalma tedavisi   hatay erken boşalma tedavisi   şanlıurfa erken boşalma tedavisi   mardin erken boşalma tedavisi   diyarbakır erken boşalma tedavisi   kahramanmaraş erken boşalma tedavisi   osmaniye erken boşalma tedavisi